HDC Exclusive Kurucuları Klass Magazin Kasım Sayısında

25 January 2021

HDC Exclusive Kurucuları Victoria Ishkhanova ve Gökhan Örmen, Saç Bilimini Modayla Nasıl Birleştirdiklerini Klass’a Anlattı.

“DİREKT SAÇLI DERİYE UYGULANAN ‘CNC XT’ SAÇ YOĞUNLAŞTIRMA SİSTEMİ İLE KENDİ SAÇINIZ DAHA SAĞLIKLI OLUYOR”

Saçlarınız sizin için ne ifade ediyor? Onları gerçekten tanıyor musunuz? Saçlarınızla konuşma fırsatınız olsaydı sizlere ne söyleyeceğini merak ediyor musunuz? HDC Exclusive’i saçlarınızın tercümanı olarak görebilirsiniz. Emin olun size sandığınızdan çok daha fazla söylemek isteyecekleri şey var... Saç biliminin modayla birleştiği yer HDC Exclusive, saç sağlığı, saç yoğunlaştırma, saç uzatma çözümleri ve medikal protez saç sistemlerini başarıyla uyguluyor. Saçlarınızı tıpkı kıyafet seçercesine özgürce değiştirme ve yeniden yaratma şansı sunmak için kurulan HDC Exclusive, bugüne kadar Türkiye’de bir ilk olan holistik yaklaşımı baz alıyor ve saçlarınızı sadece bir organ olarak görmeyerek hayatınızı tamamen değiştirebilecek yeni bir moda aksesuarı haline getiriyor.

İşte bu muhteşem uygulamaları yapan HDC Exclusive’in sahipleri ise dünyanın en gelişmiş ülkelerinde eğitim aldıktan sonra en köklü çözümler için yola çıkan, adeta sorunlara bir dedektif edasıyla yaklaşarak çözüm bulduğu için “Saç Dedektifi” olarak anılan Victoria İshkhanova ve kariyerinde son derece başarılı bir isim olan Gökhan Örmen. “Mutluluğunuz ve özgürlüğünüz için moda, tıp ve estetik sektörlerini buluşturuyoruz” diyen HDC Exclusive’in Kurucuları Saç Dedektifi Victoria İshkhanova ve Gökhan Örmen ile saç dökülmelerinin sebeplerini, Saç Check-Up’ını, trikolojik analiz ve saç yoğunlaştırma sistemi olan CNC XT kaynak uygulaması ile Covid-19’un saçlara verdiği zararı Klass okurları için konuştuk.

Victoria Hanım sizi Türkiye ‘Saç Dedektifi’ olarak tanıyor. Bir saç dedektifi ve saç uzmanı olarak biraz anlatır mısınız lütfen, saçlarımız neden dökülüyor? Sağlıklı saçlara sahip olmak için ne yapabiliriz?

VICTORIA ISHKHANOVA: Saç dökülme sorunlarının çeşitli sebepleri var. Hormonal dengesizlikler, kalitesiz yaşam tarzı, eksik veya yanlış beslenme vb gibi. Psikolojik faktörleri de var; aşırı stres gibi. Ve ne yazık ki saçlarımızı çok iyi tanımadığımız için saçlarımıza bizzat kendimiz de zarar verebiliyoruz; yanlış kozmetik ürünleri kullanarak.

“SAÇLARIMIZIN DURUMUNU KONTROL ALTINDA TUTMAK İÇİN DE

SAÇ CHECK-UP YAPTIRMAMIZ ÇOK ÖNEMLİ”

Peki, bu saç dökülme sorunlarını durdurmak veya önlemek mümkün mü?

V.I.: Her kişinin durumu farklı değerlendirilmeli. Saç dökülme sebepleri, dökülme miktarları ve kişinin sağlık durumu çok önemli. Ne yazık ki bir insan kendine aynadan baktığında “saçım dökülüyor galiba” diye fark ettiğinde saç kayıpları %30-40 seviyelerine çoktan ulaşmış olabiliyor. Bu yüzden nasıl bizler sağlığımızı korumak adına periyodik Check-Up yaptırıyorsak, aynı şekilde saçlarımızın durumunu kontrol altında tutmak için de Saç Check-Up yaptırmamız çok önemli.

Nedir bu Saç Check-Up?

V.I.: Saçınıza bir nevi MR çektirdiğinizi düşünebilirsiniz. Saçlarınızın köklerinin sağlıklı olup olmadığını, saçlı derinizin dengede olup olmadığını ve en önemlisi saç dökülme sorunun başlayıp başlamadığını tespit edebiliyoruz. Saç Check-Up sayesinde saçlarınızın geleceğini tespit edebiliyoruz akabinde de trikolojik terapiler sayesinde saçlarınızı kurtarabiliyoruz. “Saçınıza bilimsel fal bakıyoruz” diyebilirim. Ben konuları anlatırken biraz eğlence katmaya çalışıyorum hep, çünkü Trikoloji bilimi henüz çok bilinmeyen bir bilim dalıdır ve insanların çok bilmedikleri konuları anlatarak akıllarda çok kalıcı olmasını sağlamak için cana yakın, sempatik bir hali ile sunmaya çalışıyorum ki, saçlarımıza çok narin ve dikkatli bakmamız gerektiği gerçeğine alışalım.

Siz anlattıkça gerçekten daha da çok ilginçleşiyor durum, peki nedir bu Trikoloji?

V.I.: Trikoloji – Yunancadan çevirecek olursak saç ve bilimi olarak çevirebiliriz. Tabi eklemek istediğim bir detay var ki, saçlarımız derinin altında yaşadığı için, Trikoloji’nin tam anlamını saç ve saçlı deri bilimi olarak anlatmak daha doğru olacaktır. Trikoloji dermatolojinin bir yan dalıdır, saçlarımızın sağlığı ile ilgilenmektedir. Saçlarımızı kaybettikten sonra değil, saçlarımız varken onlara bakmak çok önemli, unutmayın. Ben her gün ne yazık ki çok geciktirilmiş̧ vakalarla karşı karşıya kalıyorum, oysaki zamanla bu “ön tespit” yapılmış olsaydı hem insanlar saçlarını kaybetmemiş olacaklardı hem de saçları geri getirmek için uğraşırken daha hızlı sonuçlar alıyor olacaktık.

Mesela, ne tür durumlarda kişilerin size başvurmalarını önerirsiniz? Saç ile ilgili ne tür şikâyetler varken Saç Dedektifi’ne gidilmeli diyelim?

V.I.: Dişçimize diş ağrısı olduğunda gittiğimizde, doktorun uygulaması gereken tedaviler ne kadar daha derin ve uzun ise ve hatta bazen çok geciktirilmiş vakalarda dişi çektirmek zorunda kalabiliyorsa insan aynı şekilde saçlarımız içinde durum aynı. Önleyici analiz ve terapiler çok önemli. Kadın ya da erkek, saçınızda hiçbir sorununuz olmadığını düşünüyorsanız, Saç Check-Up’ı yaptırmayı kesinlikle öneririm. Dışarıdan gördüğünüz kadar veya düşündüğünüz gibi değil saç durumunuz, emin olun. Hele de saçlarınız çabuk yağlanıyorsa, hacimsiz ve sönükse, saçlarınızda kaşıntı ve kızarıklık varsa ve saçlarınızın diplerinde acıyı hissediyorsanız o zaman hemen analiz için başvurmanız lazım demek.

“CNC XT medical bir saç yoğunlaştırma sistemidir. Ben CNC XT’ye medical kaynak demeyi tercih ediyorum. Kadınlar saçları yoğunlaştırmak veya uzatmak için bu uygulamayı kullanmayı tercih ediyor; erkekler daha çok saç dökülme sorunları ve açıklık bölgeleri yoğunlaştırmak için kullanıyor. Çocuk kullanıcılarımız bile var.”

Her saç sorunu için çözümünüz var mı yani?

GÖKHAN ÖRMEN: Klass dergisinin okuyucularının sağlığa ve estetiğe çok önem gösterdiğini bildiğim için sizinle konuşurken daha rahat konuşuyorum. Çünkü bilinçli okuyucularımıza hitap ediyorum. Cilt bakımını yaptırmak, dişçiye gitmek, periyodik kan tahlilleri için doktorlara başvurmak bu bilincin göstergesidir. Yani bir insan sağlıklı yaşamak istiyorsa ve aynı zamanda güzel ve bakımlı olmak istiyorsa, bütün bu adımları zaten gerçekleştiriyor olacak. Saçımız da tıpkı diğer organlarımız gibi bakıma ve önleyici terapilere ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden tekrar altını çizmek istiyorum, Saç Check-Up yaptırıp, neye ihtiyacı olduğunu tespit ettirdikten sonra yaşam tarzınızı ona göre ayarlamanız durumunda mükemmel saçlara sahip olmanız mümkün. Sorunuza dönecek olursak da tabi her aşamada çözümlerimizin var olduğunu söylemek isterim. Saçlarınızda dökülme sorunu henüz yoksa, ama ileride olacaksa bu sorunu ortadan kaldırabiliyoruz. Dökülme daha yeni başlamışsa, müdahale edip dökülen saçları tekrardan geri getirebiliyoruz. Çok geç kalmışsanız ve artık saçlarınızdaki açıklık bölgesi sizi çok rahatsız ediyorsa, CNC XT saç yoğunlaştırma yöntemi ile de bu sorunu çözebiliyoruz.

“KADINLAR SAÇLARI YOĞUNLAŞTIRMAK VEYA UZATMAK,

ERKEKLER AÇIKLIK BÖLGELERİ YOĞUNLAŞTIRMAK İÇİN KULLANIYOR.

ÇOCUK KULLANICILARIMIZ BİLE VAR”

Nasıl bir uygulama bu CNC XT? Saçlı bir kişi onu yaptırabiliyor mu? Yoksa artık saçları olmayan kişiler mi bu uygulamayı tercih etmeli? Biraz açıklar mısınız?

V.I.: CNC XT medikal bir saç yoğunlaştırma sistemidir. İtalyan teknolojisidir ve dünyada tek saç köklerine yük oluşturmayan ve ister saçlı ister saçsız bölgeye uygulanan bir sistemdir. Ben CNC XT’ye medikal kaynak demeyi tercih ediyorum. Kadınlar saçları yoğunlaştırmak veya uzatmak için bu uygulamayı kullanmayı tercih ediyor; erkekler daha çok saç dökülme sorunları ve açıklık bölgeleri yoğunlaştırmak için kullanıyor. Çocuk kullanıcılarımız bile var.

Ülkemizde saç ekimi uygulaması çok popülerdir. Saç ekiminden farkı nedir mesela bu CNC XT uygulamasının?

V.I.: Saç ekimi ne kadar ufak da görünse sonuçta bir ameliyattır ya da operasyon diyelim. Bunu tercih etmek istemeyen kişiler de olabilir. Ama CNC XT’nin aslında çok büyük avantajı var ki hem saç ekimi ile beraber kullanılabiliyor hem onun yerine de. Yani kişiler daha hızlı ve kesin çözüm istediklerinde CNC XT’yi tercih ediyor. Bazı durumlarda da biz doktorlarla beraber çalışıyoruz. Saç ekimi yaptırmadan önce doktorlar kişileri bize gönderiyor, Trikolojik terapileri için, sonrasında saç ekimi operasyonları gerçekleştiriyorlar. Daha iyi sonuçları ve daha gür saçları elde edebilmek için ortak çalışmalarımız oluyor. Amerika’da da bu hybrid çalışması çok popülerdir, örneğin Dr. Bauman, saç ekimi konusunda ABD’nin lider konumunda olan doktor, trikoloji eşliğinde CNC kullanımını gerçekleştiriyor.

Bahsettiğiniz yöntemler kulağa adeta mucize gibi geliyor. Peki kaç seansta bu müthiş sonuçlara kavuşabiliyoruz?

G.Ö.: CNC XT çok hızlı bir uygulama. Uygulaması yaklaşık 2 saat sürebiliyor. İtalya’da hazırlandığı için onun ilk teslimat süreci heyecanlı ve sabırsız müşterilerimizi biraz bekletiyor. Çünkü̈ hazırlanma süreci yaklaşık 2-3 ay olabiliyor. Ama sonuçta Ferrari ve Maserati üretimini yapan bölgesinden mükemmel saçlar geliyor. Emin olun beklemeye değer bir uygulama.

“TERAPİLER HEM MERKEZİMİZDE YAPILIYOR HEM DE KİŞİ KENDİ EVİNDE DEVAM EDEBİLİYOR”

Trikoloji terapileri peki ne kadar sürüyor?

G.Ö.: Kişiden kişiye fark var, bazı kişilerde hemen farkını gözlemlemeye başlıyoruz, bazılarında birkaç ay sürebiliyor terapiler. Saçların neye ihtiyacı olduğuna bağlı bu süreçler. Terapiler hem merkezimizde yapılıyor hem de kişi kendi evinde devam edebiliyor. Özellikle Covid-19 sürecinde evde terapilerin faydasını çok gördü müşterilerimiz.

Son olarak okuyucularımız için söylemek istediğiniz bir şey var mı?

V.I.: Saçınız varken onları korumak onları kaybettikten sonra onların tedavisi için uğraşmaktan emin olun çok daha kolay. Saçınız için kullanmış olduğunuz yanlış kozmetik ürünlerin onlara ne kadar çok zarar verdiğini anlatabilsem keşke. Hepimiz yeterince stresli bir hayat yaşıyoruz, kirli hava şartları, eksik beslenme, hareketsizlik v.b unsurlar zaten saçımıza çok zarar veriyor. Onların bize gerçekten çok ihtiyacı var, o minik organcıklarımıza doğru bakım ve ihtiyacı olan ilgiyi gösterelim. Çünkü saçlarımız tarzımızın bir parçasıdır, kıyafet veya makyajımızı tamamlıyor, mükemmel görünmemizi sağlıyor. HDC Exclusive’e gelin, saçlarınızı garanti altına alın.