Victoria Ishkhanova Klass Magazin Röportajı

26 January 2021

Saç Dedektifi Victoria Ishkhanova, saç yoğunlaştırma sistemi CNC XT uygulamasının başarılı sonuçlarını Klass’a anlattı...

Saç Dökülme Sorunları Doğru Zamanda Tespit Edildiğinde Saçları Kurtarmak Mümkündür.

Saç biliminin modayla birleştiği yer HDC Exclusive, saç sağlığı, saç yoğunlaştırma, saç uzatma çözümleri ve medikal protez saç sistemlerini başarıyla uyguluyor. Fashion TV’nin ödül gecesinde “Yılın En İyi Saç Terapi ve Yoğunlaştırma Merkezi” ödülünü alan HDC Exclusive’in kurucularından “Saç Dedektifi” olarak anılan Victoria İshkhanova “‘Erken teşhis hayat kurtarır’ misali, saç dökülme sorunları doğru bir zamanda tespit edildiğinde saçları kurtarmak mümkün.” diyor. “Artık insanların saçlarını kurtarıyoruz, yoğunlaştırıyoruz, açıklık alanlarını küçültüyoruz ve yeni nesil saç yoğunlaştırma sistemleri ile istediği saç hacmine veya uzunluğuna zarar vermeden kavuşturabiliyoruz.” diyen Saç Dedektifi Victoria İshkhanova ile uyguladıkları Saç Check-Up’ını ve trikolojik analiz ve saç yoğunlaştırma sistemi olan CNC XT kaynak uygulaması ile elde ettikleri sonuçları Klass okurları için konuştuk.

Victoria Hanım, öncelikle Fashion TV’nin ödül gecesinde almış olduğunuz ödül için sizleri tebrik etmek isteriz. “Yılın En İyi Saç Terapi ve Yoğunlaştırma Merkezi” olarak seçildiniz yani Saç Dedektifi seçildi. Okuyucularımız için biraz anlatır mısınız ne demek Saç Terapi ve Yoğunlaştırma? Dökülen saçları kurtarmak ve saç dökülmesini durdurmak mümkün mü?

Öncelikle tebrikleriniz için çok teşekkür ederim. Bu bizim için çok anlamlı bir ödül oldu, çünkü HDC firması 30 yıldan beri sektörde faaliyet gösteriyor ve 2020 yılına yeni slogan ile başlamak istedik. HDC EXCLUSIVE firmamızı “Saçlarınız için modayı bilim ile birleştiren bir yer” olarak kurguladık. Çünkü firmamız yıllardır dünya çapında en güncel ve en bilimsel teknolojileri Türkiye’ye getiriyor ve bu teknolojiler sayesinde eskiden çözümü imkânsız gibi görünen saç dökülme sorunları çözüme kavuşabiliyor.

Yani gerçekten artık saçları geri mi kazandırıyoruz diyorsunuz? Biraz mucize gibi geliyor kulağa…

“Erken teşhis hayat kurtarır” misali, saç dökülme sorunları doğru bir zamanda tespit edildiğinde saçları kurtarmak mümkün. Burada yaş, cinsiyet ve kişinin genel sağlık durumu ne kadar önemli ise aynı zamanda kişinin saçlarının köklerinin sağlık durumu da çok önemli. Bu yüzden Saç Check-Up olarak adlandırılan kapsamlı trikolojik saç analizleri yaparak saçlardaki dökülme sorunlarını ve dökülme oranlarını rakamsal olarak tespit ediyor ve ona göre hareket ediyoruz. Ben şahsen Türkiye’yi Protez Saç uygulamasıyla ilk defa tanıştıran biri olarak, 30 yıl öncesine göre artık devrim niteliğindeki teknolojilere sahip olduğumuzu görüyorum. Eskiden saçlı olan kişilerde altta kalan saçı keserdik, şimdi bilim ve teknoloji saç sorunları konusunda o kadar gelişti ki artık mevcut saçları kesmeden ve zarar vermeden yeni nesil saç yoğunlaştırma uygulamaları yapıyoruz. Çünkü artık insanların saçlarını kurtarıyoruz, yoğunlaştırıyoruz, açıklık alanlarını küçültüyoruz ve yeni nesil saç yoğunlaştırma sistemleri ile istediği saç hacmine veya uzunluğuna zarar vermeden kavuşturabiliyoruz.

Peki nasıl yapıyorsunuz bu yoğunlaştırmayı? Bu bir uygulama mı? İlaç mı?

İtalya’da Cesare Ragazzi Laboratories firması tarafından geliştirilen ve Bologna Üniversitesi tarafından desteklenen Saç Check-Up, yani trikolojik saç analizi ve trikolojik saç terapileri uyguluyoruz. Biraz daha açıklamak gerekirse, Saç Check-Up’ın sonucunda kişinin neye ihtiyacı olduğunu tespit edebiliyoruz ve ona göre uygulama protokollerini düzenliyoruz. Hem kadın hem erkek her yaştan müşterimizde inanılmaz başarılı sonuçlar alıyoruz. Bazı sonuçlar bizi bile büyülüyor!

“DİYETİSYENE GİTTİĞİNİZDE NASIL VÜCUT KİTLE ENDEKSİ ÖLÇÜMÜ YAPILIYORSA, AYNI ŞEKİLDE BİZ DE SAÇ KİTLE ENDEKSİNİ ÖLÇEBİLİYORUZ” 


Mesela, burada paylaştığınız fotoğraflardaki kişilerin hikayelerini bize anlatır mısınız? Bu sonuçlara ulaşmak için kaç seans ve ne tür uygulamalar gerekli? Gözle görülür müthiş değişimler ortada!

Tabi, teknik olarak açıklamak gerekirse, bir danışanımızın saçlarına Check-Up’ı yaptığımızda, saçlarının dökülme oranı Q idi. Bunu nasıl ölçüyoruz? Diyetisyene gittiğinizde nasıl vücut kitle endeksi ölçümü yapılıyorsa, aynı şekilde biz de Saç Kitle Endeksini ölçebiliyoruz. Dolayısıyla kişinin saç kaybını rakamsal olarak tespit ediyor ve gelişmeleri rakamsal olarak takip ediyoruz. Bir kadın danışanımızın saç dökülmesi daha yeni başlamıştı ve bölgesel açılmalar söz konusuydu. Böyle bir durum ile kişi bize başvurduğunda, kesinlikle trikolojik saç terapileri yapma kararı alıyoruz, çünkü kayıplar daha minimal seviyelerde ve genel saç hacmi hasar görmemiş. Gözle görülür değişimini biz 3 ayda sağlayabildik ve saçları kurtardık. Ama daha geciktirilmiş bir sorun ile gelen kişilerde, saç köklerinde daha kalıcı hasar gördüğünü tespit ettiğimizde CNC XT uygulamasını yapıyoruz. Yani hem kişinin kendi saçlarını koruyoruz hem de açılmış veya hacmi azalmış olan bölgelere medikal saç yoğunlaştırma uygulamasını yapıyoruz. Yine İtalyan bir uygulama, Cesare Ragazzi firması tarafından üretiliyor ve dünyada tek “medical device” yani “tıbbi cihaz” statüsünde bulunan bir saç uygulama sistemidir.

Victoria Hanım, Gökhan Bey, her yeni röportajımızda bizi daha da çok şaşırtıyorsunuz. Yine hepimizin saç sağlığı için müthiş bilgiler ve enteresan gelişmeleri paylaştığınız için teşekkür ederiz, son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Saç Dedektifiniz olarak son sözü ben alayım, müsaadenizle. Her gün saç sorunları ile inanılmaz çok kişi ulaşıyor bize. Ve ortak noktaları da şu; ben her yere gittim, başvurmadığım yer kalmadı, yaptırmadığım işlem kalmadı, çok çaresizim diye anlatıyorlar. Biraz cliché gibi belki görünebilir, ama bize gelmeden lütfen her şeyi yaptım demeyin. Çünkü emin olun, saçlarınızı kurtarmak veya saçlara kavuşmak için çok ciddi şansınız var. Görüşmeye gelip, Saç Check-Up’ı yaptırın ve yeni “Saçlı günlerinize” Merhaba deyin!