Hacimli Saçlar İçin Ne Yapmalı

05 October 2019

Hacimli ve bakımlı saçlar, kadınlar ve erkekler için imajın en önemli unsurudur.

Günümüzde birçok kişi, dolgun saçlara sahip olmak için pek çok şey deniyor. Kimilerinin doğuştan ince olan saç yapısı, kimilerinin zamanla azalmış olan saç yoğunluğu, bu dolgunluğa ulaşmanın önündeki engellerden bazıları… Ama hacimli saçlara sahip olmanın da bazı püf noktaları bulunuyor.

  • Sağlıklı bir saç derisi, hacimli saçlara sahip olmanın ilk gerekliliğidir. Bir çiçeğin açması için doğru yerde, kaliteli toprakta yaşaması gerekir. Sağlıklı ve hacimli saçlara sahip olmak için de saçın doğduğu yerin dengeli olması beklenir. Kepek, kaşıntı, egzama, mantar, aşırı yağ ve aşırı kuruluk, sağlıksız bir saç derisine sahip olduğunuzun göstergesidir.
  • Vücuttaki vitamin ve hormonların dengeli olmasını sağlamak da bu hususta oldukça önemli. Bu konuda şüpheleriniz varsa en yakın zamanda check-up yaptırmanızı öneriyoruz.
  • Saç derisindeki kan dolaşımını artırmak saçlara can verir. Tırnakları kullanmadan yapılan masaj kan dolaşımını arttırır.
  • Şampuan, saç kremi gibi kozmetikleri, temiz içerikli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış olanlardan seçmeniz son derece önemli. Saçlarınızı en güvenilir ürünlerle temizlemelisiniz.
  • Saç kremini saç derisine temas ettirmeden kullanmanız saç spreyi, jöle gibi saç şekillendiricileri hayatınızdan çıkarmanızda fayda var. Saç kremini gereksiz durumlarda kullanmak saçların hemen sönmesine, hızla yağlanmasına neden olur.

Hacimli saçlara sahip olmanın en önemli hususu olan saç derisi sağlığı hakkındaki endişelerinizi gidermek üzere trikolojik saç analizi yaptırabilirsiniz. Erkekler ve kadınlarda var olan saç dökülmelerinin ne boyutta olduğunu, saç kütle endeksini, saç teli ve saç derisi sağlığını mercek altına alan bu analizi, FDA tarafından kabul görmüş Hair Check cihazı ile yapıyoruz. Saçlardaki hacimsizliğin neden kaynaklandığını bularak size özel çözüm ve terapiler sunuyoruz. Tüm terapilere rağmen saçlarındaki dolgunluktan memnun olmayanlar için ise son teknoloji saç sistemleri öneriyoruz. Cesare Ragazzi imzalı CNC ve New Image Labs’a ait Volume Xt saç sistemleri, hem kadınlar hem de erkeklerin güvenle ve rahatlıkla kullandığı saç yoğunlaştırma yöntemlerindendir. Dışarıdan asla belli olmayan bu sistemlerle hayalinizdeki dolgun saçlara en profesyonel yoldan sahip olabilirsiniz. HDC Exclusive'in ayrıcalıklı hizmet ve ürünleri ile hayal ettiğiniz saçlar artık hayatınızda…