KAYNAK SAÇTA MERAK ETTİKLERİNİZ

18 June 2019

Kaynak saçla dış görünüşünüzde birkaç saat içinde köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını sizin için derledik.

Kaynak saç, günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan saç uzatma ve yoğunlaştırma sistemidir. Saç uzunluğu ve yoğunluğundan memnun olmayanların yanı sıra kendi saçlarını boyamadan renklendirmek isteyenler tarafından da kullanılır. Keratin, bantlı ve boncuklu kaynak, en sık tercih edilen çeşitler arasında...

Kaynak saçla dış görünüşünüzde birkaç saat içinde köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalarını sizin için derledik.

  • İnce telli saçlarınız varsa keratin kaynak tercih etmenizi öneriyoruz. Boncuklu kaynak, saç köklerine biraz daha ağırlık yaptığı için ince saç teline zarar verebilir.
  • Saçlarınız çok hacimli olsun diye onlara taşıyabileceğinden fazla ağırlık yüklememelisiniz. Kullanacağınız kaynak saç miktarını uzman bir kuaför salonunda belirleyin ve fazlasını kesinlikle saçlarınıza ekletmeyin.
  • Saç köklerinin yakınına kaynak saç eklemelerine izin vermeyin. Eklenecek saç tutamları, saç derisine ne kadar yakın ise saçınıza o kadar zarar verir. Saç kökleri gerilerek saç derisinde kaşıntı, kızarıklık ve sivilceye yol açar. Sürekli gergin olan saç kökleri, bir süre sonra dayanamaz ve kopar.
  • Her zaman en kaliteli saçı tercih edin. Saç ne kadar doğal ve kaliteli ise o kadar güzel görünür. Doğal olmayan ya da fazla işlem uygulanarak doğal formundan uzaklaşmış saçlar, her duş sonrasında birbirine girer, saçlarınızı açmaya çalışırken hem kaynaklarınız sökülür hem de kendi saçlarınız çekiştirme nedeniyle yavaş yavaş dökülür. Kaliteli saçtan yapılmış kaynak, doğru bir uygulama ile saçınıza zarar vermez.
  • Kaynak saç kullanıyorsanız bunun için özel tarak ve fırçalardan edinmenizde yarar var.
  • Boncuk kaynak, kalın telli saçlara için uygundur. Saç telini kesme ihtimaline karşılık yalnızca silikonlu boncuk kullanmanızı öneriyoruz.
  • Keratin, bant, boncuk ya da mikro kaynak, tepe bölgesine uygulanamaz. Bu bölgedeki saçların yönü oldukça doğaldır. Buraya kaynak eklemek hem kötü bir görüntü yaratır hem de tepe bölgesindeki zayıf olan saçlara daha fazla ağırlık ekleyerek dökülmeyi hızlandırır. Kaynak saç, yalnızca kafanın yan, arka ve alt kısımlarına uygulanabilir.
  • Kaynak yaptırmadan önce kuaföre saçlarınızı ne şekilde toplayacağınızı ve nasıl kullanacağınızı mutlaka belirtin. Saç toplama yönteminize göre kaynakların aradan görünmemesi için farklı bir tasarım yapılması gerekebilir.
  • Tepe bölgesinde saç dökülmesi ya da seyreklik varsa CNC XT ve Volume XT uygulanabilir. CNC ve Volume XT, İtalya ve Amerika'nın saç sektöründeki önemli isimleri tarafından yaratılmış yeni nesil saç sistemleridir. Bu sistemlerde saçınızı ne şekilde toplarsanız toplayın, kaynak yaptırdığınız kesinlikle anlaşılmaz. İnce ya da kalın telli fark etmeksizin her saç yapısına uygun olan CNC ve Volume XT, tepe bölgesine de uygulanabildiği için klasik kaynak sistemlerine kıyasla oldukça güvenilir ve doğal görünümlüdür. CNC XT ve Volume XT'yi sadece HDC Exclusive'de bulabilirsiniz.