KAYNAK SAÇ ZARARLI MI?

22 May 2019

HDC Exclusive tarafından Türkiye'ye getirilen, yeni nesil CNC XT kaynak, saçınıza asla zarar vermeyen ve dışarıdan belli olmayan bir sistemdir.

Kaynak saç, doğru bir tercih yapıldığında ve profesyonel ellerle uygulandığında saçınıza zarar vermez. Saç teli ve yapısına uygun olan kaynak çeşidini kullanmak bu noktada oldukça önemlidir. İnce telli saçlarınız varsa keratin kaynağı tercih edebilirsiniz. Boncuk kaynak, saç teli zayıf olanlara uygun değildir. Bantlı kaynak, saç uzatma ve yoğunlaştırma yöntemleri arasında kolay bir şekilde uygulandığı için günümüzde oldukça popülerdir.

Saçlarınıza bu kadar özen gösterirken yanlış bir tercih yapmamak adına her zaman profesyonel kuaför salonlarını tercih etmenizi öneririz. Saç teline taşıyamayacağı miktarda saç eklemek, zamanla saç kaybı yaşamanıza, saç derisinde kaşıntı ve ağrı hissetmenize yol açabilir. Bu nedenle saçınızı sizin kadar önemseyen kişilerle çalışmanız büyük bir önem arz ediyor.

Kaynak saçta bir başka önemli husus da saçın kalitesidir. Kaliteli saçla yapılmış kaynak, karışma, dolaşma yapmamalıdır. Her duş sonrası birbirine girmiş saçları ayırmaya çalışırken kendi saçınız da ister istemez çekiştirdiğiniz için bu durum zamanla saç köklerinizi yoracaktır.

Saçlarınızın uzama süresine göre değişkenlik gösterse de kaynaklarınız 3 - 4 ayda bir yenilenmelidir. Bu süreyi uzun tutmak ve masraftan kaçınmak adına kaynakları saç köküne yakın bir noktaya ekletmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Gerekirse bu konuda kuaförünüzü bilgilendirmeli, kaynağın saç köküne yakın bir konumda tutturulmasını engellemelisiniz. Köke yakın uygulanan kaynak, saçınıza daha çok ağırlık ekleyerek saç derisinde kızarıklık, sivilce, kaşıntı, acı ve ağrıya yol açar. Bu sebeple her daim kaliteli saçtan yapılmış kaynağı ve bu kaliteyi doğru bir şekilde uygulayan kuaför salonlarını seçmelisiniz.

Boncuk, keratin ve bantlı kaynak, kafanızın yan ve alt bölgelerindeki saçlara uzunluk, renk ve yoğunluk katmak üzere uygulanabilir. Ama tepe bölgesinde saçlarınız azsa ya da dökülmeye başladıysa bu sistemler hem dışarıdan belli olur hem de zaten zayıflamış saçlarınıza da daha da yük ekleyerek onları tamamen kaybetmenize neden olur. HDC Exclusive tarafından Türkiye'ye getirilen, tepe bölgesine uygulanabilen yeni nesil CNC XT kaynak, saçınıza asla zarar vermeyen ve dışarıdan belli olmayan bir sistemdir. Bu sistem, medikal saç sistemlerinden biri olarak saç derisi hassaslaşmış kişilere bile uygulanabilir. Ne kadar yakından bakılırsa bakılsın CNC XT ile saçlarınıza ekleme yaptığınız asla anlaşılmaz.

İtalya'da saç sistemleri konusunda bir numaralı isim olan Cesare Ragazzi tarafından geliştirilmiş CNC XT, en kaliteli İtalyan saçını kullanır. Aklınızda soru işareti olmaksızın CNC XT kaynağı kullanabilir, hatta saçınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Kaynak saç ve saç sağlığına dair merakınızı gidermek adına sizleri HDC Exclusive'e davet ediyoruz.