KEMOTERAPİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ

13 May 2019

Kemoterapi sebebiyle bir süreliğine vedalaştığınız saçlarınızı, tedaviniz boyunca geri kazanabilirsiniz

Günümüzde ne yazık ki soğuk algınlığı kadar yaygın olan kanser, çoğunlukla kemoterapi ya da radyoterapi kürleri ile tedavi ediliyor. Kemoterapi, bir dizi ilacın kanser türüne ve evresine göre vücuda verilmesi ile gerçekleşen bir yöntem... Yaygın yan etkilerinden biri ise saç dökülmesi...

Kemoterapi dozuna ve ilacın türüne değişkenlik göstermekle beraber genellikle, tedavinin 2 ya da 3. haftasından sonra saçlar dökülmeye başlar. Alopesi adı verilen bu dökülme geçicidir. Bu süreç sonunda saçların yapısı değişse de son kürden yaklaşık 1 ay kadar sonra saçlar yavaş yavaş geri gelir. Erkek, kadın ve çocuklar için bir hayli üzücü olan bu durum, zaten kanserle savaşmaya çalışan bünyeyi daha da aşağı çeker. Kahramanca savaştığınız bu zorlu süreçte bir de kemoterapi nedeniyle dökülen saçlarınız için üzülmenizi istemiyoruz.

Kemoterapi sebebiyle bir süreliğine vedalaştığınız saçlarınızı, tedaviniz boyunca size geri verebilmek için buradayız. Tedavi süresince cildinize dost, en kaliteli malzemelerle üretilmiş medikal saç sistemleri sayesinde zor zamanlarda kendiniz biraz da olsa iyi hissetmenizi sağlamak bizim için çok önemli... HDC Exclusive olarak acil üretim hattımızla tedavi boyunca kaybettiğiniz her saç telinin yerine yenilerini koyarak rahat edeceğiniz saç sistemlerini size sunuyoruz.

Kanser ve kemoterapiye karşı dimdik ayakta kalabilmeniz için görüntünüzden ve hayatınızın normal akışından ödün vermeden gücünüzü perçinlemeyi umuyoruz. Medikal saç sistemleri ve malzemeleri hakkında üretim sürecine dair pek çok detayı konuşmak üzere sizleri merkezimize davet ediyoruz.