Kış İçin Saç Bakım Rehberi

24 January 2020

Kış aylarında saçlarımız da tıpkı cildimiz gibi yıpranıyor. Mevsimsel dökülmelere, saç uçlarının kırılmasına ve kepek oluşumuna kadar pek çok saç sorununa neden olabiliyor. Peki, soğuk hava koşullarında da saçlarımızın ışıltısı ve sağlığı için ne yapmalıyız?

Asitli yağmur suyu, tozlu rüzgarlar ve düşen sıcaklıkla saçlar nemini yitirip zarar görüyor. Soğuk havanın etkisini azaltmak için kullandığımız şapka gibi koruyucular da saçların havasız kalmasına ve bazen koparak dökülmesine neden oluyor. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan saç dökülmeleri pek çoğumuzu endişelendiriyor.

Soğuktan kuruyan saçlarınıza ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak da ayrı bir özen gerektirir. Saç tellerini nemlendirirken saç derisini yağlandırmamaya dikkat edilmeli. Saç derisindeki gözeneklerin tıkanması, yeni saç oluşumunun önündeki engellerden biri ve aynı zamanda saç derisinin havasız kalmasının da nedeni. Kış aylarında saç derisi kuruluk sebebiyle pul pul dökülüp kepekleniyorsa saç derisine özel olarak formüle edilmiş bakım ürünlerini tercih etmek en doğrusudur. Bakım maskeleri, saçı nemlendirmek için başvurulan yöntemlerden biri. Çok sık olmamak koşuluyla uygulanan bakım maskeleriyle saçların kış boyunca kaybettiği neme kavuşması sağlanabilir.

Saç bakımında yetersiz kaldığınızı düşünüyorsanız HDC Exclusive’i ziyaret etmelisiniz. Saç derisindeki pullanma ve kepeklenmenin nedenini tespit etmek, saçlardaki kırık oranını belirlemek, saç kütle endeksini rakamlarla ortaya koymak ve sadece size özel bir saç bakım kürü oluşturmak için FDA tarafından kabul edilmiş Hair Check cihazını kullanıyoruz. Cesare Ragazzi imzalı trikolojik terapilerle saçlarınıza kaybettiği canlılığı kazandırmak için sizi merkezimize davet ediyoruz.