KURU SAÇLAR İÇİN SAÇ BAKIMI ÖNERİLERİ

24 July 2020

Kuru saç çabuk elektriklenip zor şekil aldığı için daha özenli bir bakım ister.


Saç derisi çeşitli nedenlerden dolayı yeteri kadar nem üretmediği zamanlarda saç dibi kurur ve saç telleri de aynı şekilde nemini kaybeder. Bu durum doğuştan da olabilir, bazı sebeplerle sonradan da kendini gösterebilir. Kuru ve yıpranmış saçlara nasıl bakmalı, bu yazıda size biraz bundan bahsedeceğiz.

 Kuru saçlar, neme doygun olmadığı için oldukça kırılgandır. Esnekliğini kaybetmiş olan saç telleri, hemen kabarma eğilimindedir. Çok sık taramak, saçları sıkı toplamak, banyo sonrası havluyla sertçe ovalamak saça zarar verebilir. Kuru saçlarınıza biraz daha nazik davranmanızda ve onlara özenle bakım yaptırmanızda yarar var. 

Saçlarınız ve saçlı deriniz kuru olduğu zaman, saç derisinde kuru kepek adını verdiğimiz kepeklenme görülebilir. Kuruluktan dolayı saç derisi gerginleşir ve soyulmaya daha yatkın olur. Saç dibini sertçe kaşımak, tarak ve sert uçlu fırçalarla saç dibini eşelemek kepeklenmeyi artırır. Çok sıcak su ile yıkanmak da tüm bunları tetikleyebilir. Çünkü sıcak su cilt ve saçtaki nem dengesinin bozulmasına yol açabilir.

Kuru saçlar, bebek gibi, narin bir bakım ister.

Saçları sık sık boyamak, saç rengini açtırmak, kimyasal solüsyonlarla fön çektirmek gibi işlemler sonradan oluşan saç kuruluğunun en önemli nedenleri arasındadır. Saçlarınızda bu işlemlerden sonra bir kuruluk oluştuysa saç derisi ve saç tellerine zarar vermiş olmanız muhtemel. Saçlarınız zaten kuruysa ve bu işlemleri yaptırmak istiyorsanız seçeceğiniz ürünlerin çok hassas ve yumuşak olmasına dikkat edin. (Kuru saçlar için özellikle tavsiye edilen etiketli ürünleri seçebilirsiniz.) 


‘’Kuru saçlar benim kaderim’’ demeyin! Doğru ürünleri kullandığınızda ve saçlarınızı gerçekten neye ihtiyaç duyduğunu tespit ettiğinizde saçlarınızı mutlu edebilirsiniz. HDC Exclusive’de yaptırabileceğiniz trikolojik saç analizi ile saçlarınızın neden kuruduğunu öğrenebilir, saç bakım rutininizi ona göre şekillendirebilirsiniz. Trikolojik saç analizi, saç ve saç derisindeki eksikliği, fazlalığı teşhis etmeniz için kusursuz bir kılavuzdur. İtalya’nın seçkin markası CRLab’ın eşsiz bakım kürleri ile kuru saçlarınıza ihtiyacı olan seçkin bakımı sunarak, ilerleyen günlerde olası saç dökülmelerinin önüne geçebilir, çabuk şekillenen parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Tüm bunlar için yapmanız gereken tek şey, bizden randevu almak.


Saçlarınız için iyi bir şeyler yapmanın zamanı gelmedi mi?