Medikal Saç Nedir?

28 September 2019

Medikal saç sistemleri ve trikolojik terapilerle medikal saç dünyasına merhaba diyebilirsiniz.

Medikal Saç Hakkında Merak Ettikleriniz

Saç kremi ya da yeni bir şampuan deneyip de beklenmedik sonuçlarla karşılaşan pek çok insan var. Giysi etiketinin bile cilt üzerinde kızarıklık oluşturduğu durumlar olabilir. Saç derisinin de çeşitli sebeplerle hassaslaşması ne yazık ki günümüzde sıkça rastladığımız bir durum haline geldi.

Büyük şehirlerde yaşamanın zorluğu, stresin tetiklediği bazı rahatsızlıklar, egzama, alerji, bağışıklık sistemi hastalıkları, kemoterapi, ışın tedavisi gibi zorlu süreçler, saç derisinde hassaslık yaratabiliyor. Medikal saç, tam da bu noktada devreye giriyor. Saçkıran gibi alopesinin pek çok çeşidinde de kullanılan medikal saç sistemleri, bir şekilde gücünü kaybetmiş ya da hassas olan saç derisine narin bir dokunuşla yaklaşıyor.

Saç dökülmesini "kader" olarak görmekten vazgeçip kendisi için bir şeyler yapmak isteyen; ancak hassas saç derisi nedeniyle bunu gerçekleştiremeyenler, medikal saç sistemlerini rahatlıkla kullanabilir. Kemoterapi ve radyoterapi tedavisi boyunca konforlu bir kullanım sunan, tedavi esnasında kolayca takılıp çıkarılabilen medikal saç çeşitleri de yorucu ve yıpratıcı bir dönemden geçenler için büyük bir moral kaynağı oluyor.

Medikal saç sistemleri ve trikolojik terapilerle medikal saç dünyasına merhaba diyebilirsiniz. En güncel medikal saç sistemleriyle hayatınızı baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Medikal saç ile ilgili en yeni yöntem ve çözümleri keşfetmek üzere HDC Exclusive'e gelebilirsiniz.