Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

26 October 2019

Sağlıklı, pırıl pırıl parlayan güçlü ve uzun saçlar, hepimizin hayali... Bazılarımız bu konuda çok şanslıyken, kadınların pek çoğu kuaför koltuğuna oturup kırıkları kestirmekten bile çekiniyor.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı, pırıl pırıl parlayan güçlü ve uzun saçlar, hepimizin hayali... Bazılarımız bu konuda çok şanslıyken, kadınların pek çoğu kuaför koltuğuna oturup kırıkları kestirmekten bile çekiniyor. Her şeyin nasıl bir püf noktası varsa sağlıklı saç uzatmanın da bazı yöntemleri var.

Sağlıklı Saç Derisi

Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzaması için ilk başta saç derisi dengeli ve sağlıklı olmalı. Yemyeşil bir ormanlığın zengin mineralli, kaliteli toprakta büyümesi gibi saçlarınızın da ışıldaması ve normal seyrinde uzaması için dengeli bir saç derisi gerekli. Kepek, kaşıntı, sızlama, aşırı yağ ya da kuruluk, egzama, mantar gibi durumlar söz konusuysa ilk etapta bunların üstesinden gelmek şart. Aksi taktirde saç dökülmesiyle karşı karşıya kalmak kaçınılmaz. Saç dökülmesinin elbette pek çok sebebi var. Özellikle erkeklerde olan saç dökülmesinin sebebi, testosteron hormonunun DHT hormonuna (Dihidrotestosteron) dönüşmesidir. Bu yüzden DHT’ye kötü testosteron diyebiliriz.

Genetik faktörler de saç dökülmesini tetikler. Kadınlarda ve erkeklerde saç dökülmesinin nedeni Trikolojik Saç Analizi ile tespit edilebilir, dökülme yavaşlatılabilir ve bazen durdurulabilir.

Sağlıklı Yaşam

Saçlarınız, vücudunuzun en narin organlarından biri... Zinde kalmak için yaptığınız her şey saçlarınıza da iyi gelecektir. Su içmek, spor yapmak, bol oksijenli ortamlarda bulunmak, sigara ve alkol kullanmamak saçlarınızın kalitesini artırır. Vitamin ve mineral açısından zengin, kaliteli gıdalar tüketmek, saçlarınızı içten besler. Saç derisinde uykuda olan foliküller, belirli bir döngüde doğarak yeni saçlar doğurur. Bu döngünün kusursuz bir şekilde sürmesi için sağlıklı bir yaşam en önemli etkenlerden biridir.

Özenli Bir Yaklaşım

Saçlarınızı tararken ve yıkarken olabildiğince nazik olmak, belirli periyotlarda saç uçlarını kestirmek, saç kremini saç köklerinden uzak tutmak, saçlara doğru ürünü sunmak ve hijyene özellikle dikkat etmek oldukça önemli...

Özetle, sağlıklı saç uzatmak için sağlıklı ve bilinçli bir yaşam sürmek gerekir. Tüm bu yöntemleri izlemenize rağmen saçlarınızın uzunluğu ve yoğunluğundan memnun değilseniz kadın ve erkeklere özel trikolojik terapiler ile beraber CNC XT ve Volume XT gibi profesyonel saç sistemlerini deneyebilirsiniz.